آزمون SAT

آزمون SAT چیست ؟

SAT  مخفف عبارت Scholastic Aptitude Test است . که به  معنی آزمون استعداد تحصیلی می باشد . آزمون SAT  به زبان انگلیسی برگزار می شود که  توسط ایالات متحده آمریکا برنامه ریزی شده است . و لازمه اخذ پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی که در بعضی دانشگاه ها و کشور هایی همانند آمریکا ، کانادا ، انگلیس ، استرالیا ، نروژ و … .

آزمون SAT دو نوع دارد نوع اول General SAT  و نوع دوم Subject SAT نام دارد . شرکت در آزمون General SAT   برای افرادی مناسب است که قصد پذیرش از دانشگاهها با رنکینگ متوسط را دارند .اما شرکت در آزمون  Subject SAT  برای افرادی مناسب است که می خواهند از دانشگاه های بسیار ممتاز پذیرش اخذ کنند .

آزمون SAT  در ۳ قسمت مختلف برگزار میشود که شامل :

ریاضی : در این قسمت از آزمون سوالات جبر ، توانایی حل مسئله ، تجزیه و تحلیل اطلاعات ، موضوعات آماری و … مطرح می شود . برای حل مسائل این بخش ۲۵ دقیقه که در آن باید به ۲۰ سوال ۴ گزینه ای و بدون ماشین حساب و ۵۵ دقیقه که در آن باید به ۳۸ سوال ۴ گزینه ای که برای حل آن ماشین حساب مورد نیاز میباشد .
خواندن و نوشتن : در این بخش سوالاتی مطرح میشود که استعداد داوطلبین را در، درک مطلب ، مهارت خواندن و نوشتن را بررسی میکند. مدت زمان حل سوالات این بخش که ۵۲ عدد می باشد ، ۶۵ دقیقه است . البته ۴۴ سوال دیگر هم در این بخش وجود دراد که مربوط به دستور زبان و مهارت های نوشتاری یک فرد است که باید در ۲۵ دقیقه به آنها پاسخ داده شود .

نکته : زمان پاسخ دهی به بخش اول و دوم مجموعا ۳ ساعت می باشد و متقاضی نمی تواند زمان مورد نظر برای یک بخش را به بخش دیگری اختصاص دهد .

انشا : در این قسمت از آزمون ، از شرکت کننده تقاضا می شود که یک مطلب راجع به موضوع هایی مانند تاریخ ، علوم مختلف ، جامعه و … را در ۵۰ دقیقه بنویسد . البته نمره این قسمت کاملا از دو قسمت قبلی جدا بوده و بعضی از دانشگاه ها نوشتن این قسمت را ضروری نمی دانند .
قسمت اول و دوم هر کدام دارای ۲۰۰ تا ۸۰۰ نمره می باشند و رنج نمره آخری که به داوطلب داده خواهد شد بین ۴۰۰ تا ۱۶۰۰ می باشد . قسمت سوم نیز نمره ای جدا و در رنج ۱ تا ۶ را دارا می باشد . متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به موسسه یوس دیتا (تبریز یوس سابق) و ایران تومر، ثبت نام خود را انجام دهند . لازم به ذکر است این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان شرکت در این آزمون باید به کشور هایی نظیر امارات ، ترکیه ، آذربایجان و … سفر کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند .

sat-yosdata
آزمون SAT در فواصل زمانی حدودا سه ماه یکبار برگزار میشود و برخی از دانشگاه های کشور ترکیه مثل حاجت تپه و دانشگاههاي دولتي و خصوصي ديگر برای جذب دانشجو به این نمره استناد میکنند.

و توسط دانشگاه برگزار نمیشود و یک موسسه آمریکایی که در کشور های مختلف از جمله تركيه مستقر است، این آزمون را برگزار میکند و پس از آن کارنامه ای در اختیار متقاضی قرار میگیرد که دانشگاه ها نمره آن را ملاک قرار میدهند.
آزمونهای SAT در حال حاضر در ایران برگزار نمی شود، اما ایرانیان می توانند برای شرکت در ازمون در حوزه هاي آزمون کشور تركيه ثبت نام کنند.
محتویات آزمون sat
✅ ٨٠٠ نمره این آزمون مربوط به مباحث زبان انگلیسی و ٨٠٠ نمره دیگر به مباحث مربوط به ریاضیات اختصاص دارد.

از ماه مارس ۲۰۱۶ ساختار آزمون تغییر کرده و نمره مقاله نویسی جداگانه حساب میشود و از حالت اجباری خارج شده است.
❗️ در سیستم جدید نمره منفی لحاظ نمیشود. ❗️

آمادگی برای آزمون SAT میتواند شانس ورود به دانشگاههای معتبر ترکیه و کشور های دیگر را آسان تر کند.

نمرات بالای ١٤٠٠ از ۱۶۰۰ شانس بيشتري در  پذیرش رشته هاي پزشکی و دندان پزشكي دانشگاههاي تركيه را دارند.

جهت شركت در كلاسها و دوره هاي تضميني sat در موسسه ايران تومر و يوس ديتا و جهت هماهنگي زمان مشاوره، با كارشناسان موسسه تماس حاصل فرماييد.

  • ٧-٣٣٣٧٩٨٥٦ تبريز
  • ٦-٦٦٥٥٢٠٨٥ تهران

⏳ زمان ثبت نام برای آزمون (sat) محدود میباشد. جهت هماهنگی و تحویل مدارک با موسسه یوس دیتا و ایران تومر تماس بگیرید تا زمان ثبت نام و حوزه های استانبول را از دست ندهید.
مدارک‌ لازم : پاسپورت و عکس متقاضی

نزدیک ترین آزمون (SAT) سات ، ۲۴ اسنفند ماه میباشد که آخرین مهلت تحویل مدارک برای حوزه های استانبول و ازمیر تا ۱۲ بهمن ماه میباشد .

آزمون ست (sat) در تاریخ march 14 سال ۲۰۲۰، مصادف با ۲۴ اسفند ۹۸ بعلت ویروس کرونا در برخی نقاط جهان از جمله کشور ترکیه برگزار نمیگردد و در تمامی حوزه های ترکیه، این آزمون لغو شد. لذا طبق تقویم موسسه کالج برد، نزدیکترین زمان آزمون درهشتم شهریور ماه بصورت آنلاین برگزار خواهد شد. که هم اکنون ثبت نام آزمون ست یا sat برای این تاریخ آغاز شده است و به لحاظ کثرت متقاضیان و ظرفیت محدود حوزه های استانبول و آنکارا، متقاضیان میبایستی ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند.
جهت ثبت نام با شعب موسسات یوس دیتا و ایران تومر در تماس باشید و ضمنا از مشاوره رایگان در خصوص این آزمون از کارشناسان ما بهره مند شوید.

بهترین منابع آموزشی و‌نمونه سوالات آزمون SAT

برای قبولی و کسب نمره خوب در آزمون SAT ، تهیه منابع مرتبط از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

موسسه کالج برد و موسسات کاپلان و بارونز منابع آموزشی و نمونه سوالات مهم آزمون ست (sat) را برای ریاضیات و درک مطلب منتشر کرده اند. از دیگر منابع برای آمادگی در آزمون SAT می توان به کتاب های زیر اشاره کرد:

بهترین منابع مطالعاتی آزمون SAT

The Critical Reader 2nd Edition – The Complete Guide to SAT Reading

The New SAT – ۱,۵۰۰ Practice Questions

SAT 2018

Master the SAT 2015

SAT با BARRON’S SAT 2400

Novas SAT Prep Course

The Official SAT Study Guide

جهت مشاوره تحصیل در دانشگاههای ترکیه و اخذ پذیرش با استفاده از کارنامه آزمون sat ، میتوانید با موسسه یوس دیتا و ایران تومر تماس گرفته و زمان مشاوره را اخذ نمایید.

شماره های شعبه تبریز ۷-۳۳۳۷۹۸۵۶ -۰۴۱
شماره های شعبه تهران ۶- ۶۶۵۵۲۰۸۵ – ۰۲۱