آزمون SAT

آزمون SAT چیست ؟

SAT  مخفف عبارت Scholastic Aptitude Test است . که به  معنی آزمون استعداد تحصیلی می باشد . آزمون SAT  به زبان انگلیسی برگزار می شود که  توسط ایالات متحده آمریکا برنامه ریزی شده است . آزمون SAT نیازی است برای اخذ پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی که در بعضی دانشگاه ها و کشور هایی همانند آمریکا ، کانادا ، انگلیس ، استرالیا ، نروژ و … .

آزمون SAT دو نوع دارد نوع اول General SAT  و نوع دوم Subject SAT نام دارد . شرکت در آزمون General SAT   برای افرادی مناسب است که قصد پذیرش از دانشگاهها با رنکینگ متوسط را دارند ، اما شرکت در آزمون  Subject SAT  برای افرادی مناسب است که می خواهند از دانشگاه های بسیار ممتاز پذیرش اخذ کنند .

آزمون SAT  در 3 قسمت مختلف برگزار میشود که شامل :

  1. ریاضی : در این قسمت از آزمون سوالات جبر ، توانایی حل مسئله ، تجزیه و تحلیل اطلاعات ، موضوعات آماری و … مطرح می شود . برای حل مسائل این بخش 25 دقیقه که در آن باید به 20 سوال 4 گزینه ای و بدون ماشین حساب و 55 دقیقه که در آن باید به 38 سوال 4 گزینه ای که برای حل آن ماشین حساب مورد نیاز میباشد .
  2. خواندن و نوشتن : در این بخش سوالاتی مطرح میشود که استعداد داوطلبین را در، درک مطلب ، مهارت خواندن و نوشتن را بررسی میکند. مدت زمان حل سوالات این بخش که 52 عدد می باشد ، 65 دقیقه است . البته 44 سوال دیگر هم در این بخش وجود دراد که مربوط به دستور زبان و مهارت های نوشتاری یک فرد است که باید در 25 دقیقه به آنها پاسخ داده شود . نکته : زمان پاسخ دهی به بخش اول و دوم مجموعا 3 ساعت می باشد و متقاضی نمی تواند زمان مورد نظر برای یک بخش را به بخش دیگری اختصاص دهد .
  3. انشا : در این قسمت از آزمون ، از شرکت کننده تقاضا می شود که یک مطلب راجع به موضوع هایی مانند تاریخ ، علوم مختلف ، جامعه و … را در 50 دقیقه بنویسد . البته نمره این قسمت کاملا از دو قسمت قبلی جدا بوده و بعضی از دانشگاه ها نوشتن این قسمت را ضروری نمی دانند .

ثبت نام در آزمون SAT

قسمت اول و دوم آزمون SAT  هر کدام دارای 200 تا 800 نمره می باشند و رنج نمره آخری که به داوطلب داده خواهد شد بین 400 تا 1600 می باشد . قسمت سوم نیز نمره ای جدا و در رنج 1 تا 6 را دارا می باشد . متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به موسسه یوس دیتا (تبریز یوس سابق) و ایران تومر، ثبت نام خود را انجام دهند . لازم به ذکر است این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان شرکت در این آزمون باید به کشور هایی نظیر امارات ، ترکیه ، آذربایجان و … سفر کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند .


🔷 آزمون SAT در فواصل زمانی حدودا سه ماه یکبار برگزار میشود و برخی از دانشگاه های کشور ترکیه مثل حاجت تپه و دانشگاههاي دولتي و خصوصي ديگر برای جذب دانشجو به این نمره استناد میکنند.

🔹 آزمون sat توسط دانشگاه برگزار نمیشود و یک موسسه آمریکایی که در کشور های مختلف از جمله تركيه مستقر است، این آزمون را برگزار میکند و پس از آن کارنامه ای در اختیار متقاضی قرار میگیرد که دانشگاه ها نمره آن را ملاک قرار میدهند.
🔸 آزمونهای SAT در حال حاضر در ایران برگزار نمی شود، اما ایرانیان می توانند برای شرکت در این آزمون در حوزه هاي آزمون کشور تركيه ثبت نام کنند.
🔺 محتویات آزمون sat
✅ ٨٠٠ نمره این آزمون مربوط به مباحث زبان انگلیسی و ٨٠٠ نمره دیگر به مباحث مربوط به ریاضیات اختصاص دارد.

🔸 از ماه مارس 2016 ساختار آزمون تغییر کرده و نمره مقاله نویسی جداگانه حساب میشود و از حالت اجباری خارج شده است.
❗️ در سیستم جدید آزمون SAT نمره منفی لحاظ نمیشود. ❗️

آمادگی برای آزمون SAT میتواند شانس ورود به دانشگاههای معتبر ترکیه و کشور های دیگر را آسان تر کند.

نمرات بالای ١٤٠٠ از ۱۶۰۰ شانس بيشتري در  پذیرش رشته هاي پزشکی و دندان پزشكي دانشگاههاي تركيه را دارند.

جهت شركت در كلاسها و دوره هاي تضميني sat در موسسه ايران تومر و يوس ديتا و جهت هماهنگي زمان مشاوره، با كارشناسان موسسه تماس حاصل فرماييد.

  • ٧-٣٣٣٧٩٨٥٦ تبريز
  • ٦-٦٦٥٥٢٠٨٥ تهران

⏳ زمان ثبت نام برای آزمون (sat) محدود میباشد. جهت هماهنگی و تحویل مدارک با موسسه یوس دیتا و ایران تومر تماس بگیرید تا زمان ثبت نام و حوزه های استانبول را از دست ندهید.
مدارک‌ لازم : پاسپورت و عکس متقاضی

نزدیک ترین آزمون (SAT) سات ، 24 اسنفند ماه میباشد که آخرین مهلت تحویل مدارک برای حوزه های استانبول و ازمیر تا 12 بهمن ماه میباشد .

آزمون ست (sat) در تاریخ march 14 سال 2020، مصادف با 24 اسفند 98 بعلت ویروس کرونا در برخی نقاط جهان از جمله کشور ترکیه برگزار نمیگردد و در تمامی حوزه های ترکیه، این آزمون لغو شد. لذا طبق تقویم موسسه کالج برد، نزدیکترین زمان آزمون در تاریخ 2 می 2020 مصادف با 13 اردیبهشت سال 99 میباشد که هم اکنون ثبت نام آزمون ست یا sat برای این تاریخ آغاز شده است و به لحاظ کثرت متقاضیان و ظرفیت محدود حوزه های استانبول و آنکارا، متقاضیان میبایستی ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند.
جهت ثبت نام با شعب موسسات یوس دیتا و ایران تومر در تماس باشید و ضمنا از مشاوره رایگان در خصوص این آزمون از کارشناسان ما بهره مند شوید.

بهترین منابع آموزشی و‌نمونه سوالات آزمون SAT

برای قبولی و کسب نمره خوب در آزمون SAT ، تهیه منابع مرتبط از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

موسسه کالج برد و موسسات کاپلان و بارونز منابع آموزشی و نمونه سوالات مهم آزمون ست (sat) را برای ریاضیات و درک مطلب منتشر کرده اند. از دیگر منابع برای آمادگی در آزمون SAT می توان به کتاب های زیر اشاره کرد:

بهترین منابع مطالعاتی آزمون SAT

The Critical Reader 2nd Edition – The Complete Guide to SAT Reading

The New SAT – 1,500 Practice Questions

SAT 2018

Master the SAT 2015

SAT با BARRON’S SAT 2400

Novas SAT Prep Course

The Official SAT Study Guide

جهت مشاوره تحصیل در دانشگاههای ترکیه و اخذ پذیرش با استفاده از کارنامه آزمون sat ، میتوانید با موسسه یوس دیتا و ایران تومر تماس گرفته و زمان مشاوره را اخذ نمایید.

شماره های شعبه تبریز 7-33379856 -041
شماره های شعبه تهران 6- 66552085 – 021