آزمون ست SAT

آزمون ست SAT به دو شکل General و Subject برگزار می گردد. عموما داوطلبین این امتحان بایستی در سال های یازدهم و دوازدهم تحصیل خود اقدام به ثبت نام در آزمون SAT General نمایند.

سوالات آزمون ست SAT از چهار بخش تشکیل می شوند که در این قسمت به توضیح هر بخش به صورت جداگانه می پردازیم.

قسمت ریاضیات (Mathematic)

محتوی سوالات جبر و هندسه ، آمار و احتمالات ، مثلثات و … می باشد که به صورت سوالات تستی چهارگزینه ای طراحی و ارائه میشوند. در ضمن نمره منفی برای این بخش منظور نخواهد شد. نمره ریاضی آزمون‌ست ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد.

درضمن سوالات این قسمت از دو بخش تشکیل می شود :

۱: شامل ۲۰ سوال و با مدت پاسخگویی ۲۵ دقیقه ، که داوطلبان مجاز نیستند در این قسمت از ماشین حساب استفاده نمایند.

۲: شامل ۳۸ سوال و با مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه ، که متقاضیان می توانند در سوالات این بخش از ماشین حساب استفاده نمایند.

بخش نگارش و آزمون زبانی (Writing and Language Test)

سوالات این بخش نیز به صورت چهارگزینه ای و بدون محاسبه نمره منفی ارائه میشوند. تمامی سوالات این بخش در قالب متن ارائه شده و هدف آن ارزیابی نکات گرامری و دستور زبان انگلیسی می باشد. این بخش شامل ۴۴ سوال می باشد که مدت زمان پاسخگویی به آن ۳۵ دقیقه در نظر گرفته شده است. نمره نهایی این بخش همراه با نمره بخش درک مطلب اعلام می شود که از ۲۰۰ تا ۸۰۰ حداقل و حداکثر نمرات این دو بخش خواهد بود.

بخش درک مطلب (Evidence Based Reading)

شرکت کنندگان در این قسمت بایستی با توجه به متون داده شده به تست ها جواب بدهند. این قسمت هم همانند سایر بخش ها نمره منفی ندارد و شامل ۵۲ سوال با مدت جوابدهی ۶۵ دقیقه می باشد و نمره آن همراه با نمره بخش نوشتن در بازه ۲۰۰ تا ۸۰۰ محاسبه می شود.

بخش انشاء (Essay Optional)

آخرین قسمت از آزمون می باشد که در دوره های آزمونی جدید اختیاری میباشد. این قسمت به ارزیابی متقاضیان در زمینه خواندن ، آنالیز متون و لغات و نگارش میباشد که زمان پاسخگویی به تستهای این بخش آزمون‌ست (sat( آن ۵۰ دقیقه و نمره آن از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد که این بخش در سیستم جدید آزمون sat (ست) اختیاری میباشد

زمان بندی و ثبت نام درآزمون ست SAT

آزمون ست چهار بار در سال برگزار می شود و مدت اعتبار آن پنج سال است و پس از به اتمام رسیدن اعتبار آن داوطلبان در صورت عدم اخذ نتیجه و امتیاز خوب، بایستی در آزمون شرکت نمایند. Scholastic Assesssment Test یا به عبارتی آزمون ست SAT بر خلاف آزمون های تافل ، آیلتس و جی آر ای در ایران برگزار نمی گردد و متقاضیان باید یکی از کشور های خارجی را برای شرکت در آزمون برگزینند. نزدیکترین و‌در دسترس ترین کشور، ترکیه میباشد و داوطلبین این آزمون میتوانند از طریق موسسه یوس دیتا نسبت به ثبت نام اقدام و از مشاوره رایگان حضوری در شعبات این موسسه بهره مند شوند.

مشاوران و کارشناسان موسسات یوس دیتا و ایران تومر با سابقه فعالیت ۱۴ ساله در زمینه مشاوره تحصیل در ترکیه و اعزام دانشجو به این کشور با مجوز از وزارت علوم و تحقیقات توانسته اند در کنار تقویت متقاضیان در آزمون یوس، به راهنمایی تضمینی متقاضیان و ثبت نام کنندگان آزمون ست (sat) در خصوص پذیرش در دانشگاههای معتبر دولتی و نیمه خصوصی ترکیه بپردازند.

بهترین منابع آموزشی و‌نمونه سوالات آزمون ست SAT

برای قبولی و کسب نمره خوب درآزمون ست SAT ، تهیه منابع مرتبط از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

موسسه کالج برد و موسسات کاپلان و بارونز منابع آموزشی و نمونه سوالات مهم آزمون ست (sat) را برای ریاضیات و درک مطلب منتشر کرده اند. از دیگر منابع برای آمادگی در آزمون SAT می توان به کتاب های زیر اشاره کرد:

بهترین منابع مطالعاتی آزمون SAT

The Critical Reader 2nd Edition – The Complete Guide to SAT Reading

The New SAT – ۱,۵۰۰ Practice Questions

SAT 2018

Master the SAT 2015

SAT با BARRON’S SAT 2400

Novas SAT Prep Course

The Official SAT Study Guide

جهت مشاوره تحصیل در دانشگاههای ترکیه میتوانید با موسسه یوس دیتا و ایران تومر تماس گرفته و زمان مشاوره را اخذ نمایید.

شماره های شعبه تبریز ۷-۳۳۳۷۹۸۵۶ -۰۴۱
شماره های شعبه تهران ۶- ۶۶۵۵۲۰۸۵ – ۰۲۱